Chilli Satans Kiss - Capsicum annuum - osivo chilli - 7 ks
Chilli Satan's Kiss je známa také pod názvy Baccio Ciliegia Piccante nebo chilli Satana. Oblíbená, rychle rostoucí rostlina je původem z Itálie.
Keříkovitá rostlina dorůstá výšky kolem 80 - 100 cm, a proto je vhodná k pěstování ve skleníku, případně na balkoně nebo terase. Plody zrají cca 90 dní.
Plody typu cherry jsou malé, červené, středně pálivé a obsahují okolo 50 000 SHU. Při vaření a jiné teplené úpravě ztrácí většinu své pálivosti.
Rostlina potřebuje k růstu a tvoření plodů 6-9 měsíců, proto je nutné začít s pěstováním včas. Doporučené období na výsadbu je již v únoru nebo v březnu.
K těmto rostlinkám patří trpělivost, protože klíčení trvá obvykle 2–3 týdny, ale u některých vyšlechtěných odrůd i 6 týdnů. Umístění rostlin na okením parapetu není vhodné, pro vhodný růst rostlin je potřeba udžovat konstatní teplotu. Odrůdám rodu annuum stačí teplota pro klíčení
do 24 °C, u tropických odrůd rodu chinense 24 – 32 °C. Papriky i chilli papričky patří mez světlomilné rostliny, proto dopřejte rostlinkám během klíčení dostatek světla. Světlo zvyšuje odolnost vůči nákazám a udržuje rostlinu vitální.
Doporučuje se sázet semena do hloubky max. 3 mm s použitím speciálního substrátu pro chilli papričky. Substrát používáme vždy spařený. Aby se rostlinám dařilo je potřeba udržovat půdu dostatečně vlhkou, ale zároveň ne přemokřenou. V období dozrávání papriček je vhodné zálivku omezit, aby se zvýšila pálivost plodů a zamezilo se jejich popraskání.
Pro výsev rostliny do venkovního prostředí se doporučuje přibližně druhá polovina května. Výsev závisí na době, kdy skončí ranní mrazíky. Nízké teploty rostlinu vyčerpávají a zpomalují její růst. Ideální teplota je okolo 25 °C. Rostliny můžeme bez problémů vypěstovat na dostatečně slunném místě na balkóně, ve velkém květináči nebo skleníku.
Půda vhodná pro pěstování je hlinitopísčitá, humózní a provzdušněná, vždy ji doporučujeme použít spařenou. Není nutné přehnojování půdy, pro výživu rostliny je spíše důležité, aby byl dostatečně rozvinutý její kořenový systém. Tento problém můžete vyřešit pomocí mykorhizy, což je pěstební technika, která využívá symbiotického vtahu mezi rostlinou a houbami, které zvyšují propustnost výživných látek směrem k rostlině. Pokud plánujete pěstovat rostliny ve skleníku, je dobré prokypřit půdu pískem či perlitem a na podzim vyhnojit. K tomu se nejlépe hodí vermikompost (žížalí trus), příp. můžete použít slepičince, kravský či koňský hnůj.