BIO okurka Mirella - Cucumis sativus - bio osivo okurky - 10 ks
Okurka Mirella v BIO kvalitě je oblíbenou ranou minizeleninou, která vyniká výbornou chutí bez známky hořkosti.
Jedná se o rustikální ruskou odrůdu, kterou lze pěstovat jak na záhoně, tak ve skleníku.
Plodí menší, hladké, zelené okurky, které se sklízejí při velikosti 12–15 cm.
Odrůda okurky Mirella je velmi produktivní, při předpěstování lze první plody sklízet již v květnu.
Semena v bio kvalitě jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.
Pěstování okurek není zvlášť náročná disciplína. Existuje ovšem několik pravidel, které je potřeba během pěstování dodržet. Obecně se jedná o teplomilnou rostlinu, která se hodí jak pro polní pěstování, tak i pro pěstování ve skleníku či fóliovém krytu.
S předpěstováním semen se začíná v měsíci dubnu. Je nutné zvolit výživný substrát a mírnou zálivku (přemokření semenům škodí). Semínka sázíme do hloubky 1–1,5 cm. Rostliny vyžadují dostatek světla, teplotu okolo 22 °C a v noci lehké snížení teplot (cca o 3 °C). Doba klíčení je 1–2 týdny.
Rostliny přesazujeme do záhonu v průběhu května, resp. v době, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Rostlinu je možné překrýt netkanou textilií, čímž předejdete případnému prochladnutí. Včasná výsadba je jednou z prevencí proti napadení rostliny plísní okurkovou. Další prevencí je tzv. vertiko systém, kdy se okurky nenechávají růst na zemi, ale vyvazují se do sítí.
Stanoviště pro výsadbu okurek by mělo být slunečné či polostinné, s humózní, lehkou půdou, která má dostatečný obsah živin. Ideální spon je 30 x 90 cm, u salátových okurek 50 x 100 cm. V době, kdy začínají okurky kvést a nasazovat první plody, je možné je přihnojovat ledkem, drůbežím trusem nebo speciálními postřiky přímo na listy.
Nakládačky se sklízejí každý druhý den. Nesmí se nechat přerůst, neboť pak rostlina přestane nasazovat další plody. Salátové okurky a okurky hadovky se sklízejí jednou až dvakrát týdně a lze je skladovat při teplotě 15 °C až 12 dní.
Okurky nelze opakovaně pěstovat ve stejné půdě. Vhodnou předplodinou je řepa, hrách, fazole nebo cibule. Naopak nevhodnými plodinami jsou jahody či brambory.